Anketa

Koji jezik Vam više znači na uređaju/software-u?

Bosanski Jezik
9 (47.4%)
Engleski Jezik
8 (42.1%)
Drugi jezici
1 (5.3%)
Svejedno mi je
1 (5.3%)

Ukupno Glasova: 18

Autor Tema: Bosanski Jezik  (Posjeta: 8903 )

Offline Faruk

• Opći Moderator
  • Novi član
    • http://www.gauss.ba
Bosanski Jezik
« : Listopad 16, 2007, 09:28:12 poslijepodne »
U drugim temama foruma možete pronaći informaciju da je Magellan eXplorist serija (210 i 600) lokalizovana na bosanski jezik.

Pored navedenog i uređaji MobileMapper Pro, ProMark 3 i ProMark 3 RTK su također lokalizovani.

Osim navedenih GPS uređaja u toku je i lokalizacija MapInfo GIS software-a.

Nadamo se da će i dolazeći uređaji (CX i Triton) također biti lokalizovnani i na taj način još više približiti GIS/GPS običnim korisnicima.

Za dalje informacije oko postojećih lokalizacija obratite se na info@gauss.ba ili na kontakt telefon 035/255 131.

Napomena: Nadogradnja je besplatna za sve uređaje koji su kupljeni preko autorizovanog distributera Magellana za Bosnu i Hercegovinu Gauss d.o.o. Tuzla.

VAŠ Gauss Team
« Zadnja izmjena: Listopad 16, 2007, 09:33:25 poslijepodne Faruk »

Offline MiroMan

• Mlađi član
  • **
Odg: Bosanski Jezik
« Odgovori #1 : Studeni 22, 2007, 10:25:34 prijepodne »
Ja inace nemam problema sa engleskim jezikom i Windowse i office drzim na engleskom, cak mi je se tesko snaci kada nije na engleskom.

Ali podrzavam ovaj napor prevodjenja, jer su ovo specijalisticki softveri koji se ne koriste svakodnevno, pa se lako zaboravlja. mislim da ce ljudima biti puno lakse.

Offline Muhamed

• Novi član
  • *
« Odgovori #2 : Veljača 01, 2008, 08:20:44 prijepodne »
Prilikom pokušaja instalacije prevoda javlja mi poruku :" Instalirana verzija MapInfa nije kompatibilna". Instalaciju sam pokretao onako direktno sa CD-a, prvo krene Gauss logo a nakon toga prozorčić sa pomenutom porukom.Možda ima drugi način da ovo uradim ?

Pozdrav
kartu čitaj a seljaka pitaj

Offline Muhamed

• Novi član
  • *
« Odgovori #3 : Veljača 01, 2008, 01:36:59 poslijepodne »
Razmišljam da reinstaliram MapInfo, pa da u toku ponovne instalacije nekako ubacim prevod?.Na ovo se još ne usuđujem iz razloga sto sam već imao problema sa odjevljivanjem i ponovnim prijavljivanjem licence.
kartu čitaj a seljaka pitaj

Offline Elvir Ferhatbegovic

• Novi član
  • *
« Odgovori #4 : Veljača 01, 2008, 04:00:37 poslijepodne »
Muhamede,
nemas potrebe deinstalirati MapInfo da bih instalirao Bosanski jezik, moras samo zatvoriti MapInfo i pokrenuti insatalaciju prevoda MapInfo. I to je to sekunda posla, naravno trebaju ti administratorska prava.
Napomena: Prevod na bosanski jezik radi samo na verzijama MapInfa od 9.0, i ne radi na demo verziji.

Offline Faruk

• Opći Moderator
  • Novi član
« Odgovori #5 : Veljača 02, 2008, 07:47:13 poslijepodne »
Da dopunim Elvira, prevod MapInfo-a na bosanski je napravljen za verziju 9.0.0 , 9.0.1 i 9.0.2.
Isti nije moguce instalirati na evaluacijsku verziju MapInfo-a. Meni ova poruka lici na taj problem. Elvir je rekao al da ponovim morate imati administratorska prava.

Pozdrav
« Zadnja izmjena: Veljača 05, 2008, 01:28:47 poslijepodne Faruk »

Offline Faruk

• Opći Moderator
  • Novi član
« Odgovori #6 : Srpanj 11, 2008, 02:40:56 poslijepodne »
Gauss sa ponosom objavljuje da je neposredno nakon objave MapInfo-a 9.5 za isti dostupan prevod na Bosanski jezik. S obzirom da ce Gauss Team u narednom periodu vršiti isporuku upgrade-a na 9.5 za korisnike sa plaćenim godišnjim održavanjem, istom prilikom ce biti biti isporučen i prevod za MI za sve korisnike.

Također Magellan Triton serija GPS uređaja je lokalizovana sa podržanim državnim koordinatnim sistemom.

Gauss Team