Autor Tema: Koji navigator da kupim?  (Posjeta: 11127 )

Offline emisaki

• Novi član
  • *
Koji navigator da kupim?
« : Svibanj 20, 2007, 01:22:12 poslijepodne »
Pozdrav!
Interesuje me koji navigator da kupim sto funkcionise u zemljama kao sto su Bosna i Hercegovina,Hrvatska,Slovenija?Izbor je izmedju Navigon 7110,Mio C520t,Garmin 660 FM I TomTom. Ako vi imate prijedlog za neku drugu marku napisite?
U nekim vec dodju karte cijele Evrope npr. u Navigonu izmedju ostalog i zemlje gore navedene.al ne znam da li funkcionise.Da li se mora kupiti posebno karte?
Molim za pomoc.
Hvala unaprijed!

Offline Almir Karabegovic

• Mlađi član
  • **
  • Lokacija je bitna
    • Gauss - GeoInformacioni Sistemi
Koji navigator da kupim?
« Odgovori #1 : Svibanj 30, 2007, 07:51:33 prijepodne »
Izbor je naravno individualan. Trenutno kvalitetne karte za nasa podrucja su dostupne samo za Garmin i Magellan RoadMate. Uz oba dolaze samo osnovne karte za nase podrucje i detaljne za zapadnu Evropu. Za nasa podrucja se posebno dokupljuju.

Offline emisaki

• Novi član
  • *
Koji navigator da kupim?
« Odgovori #2 : Lipanj 06, 2007, 08:12:36 poslijepodne »
kakva je pokrivenost bih?

• Mlađi član
  • **
  • Lokacija je bitna
Koji navigator da kupim?
« Odgovori #3 : Lipanj 09, 2007, 05:22:12 poslijepodne »
Magellanova karta pokriva BiH u potpunosti, ali su detaljne karte ulica trenutno dostupne samo za veće gradove. Ostatak zemlje je pokriven međugradskim putevima, rijekama, jezerima, šumama i sl. Više informacija na Topografska karta BiH za Magellan.

Offline leka

• Novi član
  • *
Koji navigator da kupim?
« Odgovori #4 : Lipanj 17, 2007, 02:26:58 prijepodne »
Ja sad posjedujem Garmin GPSMAP 60CSX i vise sam zainteresovan za topografsku kartu BiH. Nasao sam na netu karte Adria topo, za Hrvatsku i vjerovatno za BiH !? Dali je istina da Adrija topo pokriva i BiH. Ili se pojavila posebna topo karta BiH za Garmin aparate

• Mlađi član
  • **
  • Lokacija je bitna
Koji navigator da kupim?
« Odgovori #5 : Lipanj 19, 2007, 08:18:02 prijepodne »
AdriaRoute u verziji 1.60 pokriva SLO, HR i BiH. Najkvalitetnije je zastupljena Slovenija, Hrvatska nije losa, a BiH samo veca naselja (jedino je BanjaLuka detaljno pokrivena).
Poseban proizvod je SCGRoute za SCG. Ova je klvalitete kao i dio za HR.
Kao i u svemu, BiH je zadnja na redu, tako da ce se morati sacekati za detaljnije karte.

Offline FIC_zg

• Novi član
  • *
Koji navigator da kupim?
« Odgovori #6 : Lipanj 19, 2007, 07:19:42 poslijepodne »
Adria Topo pokriva samo Hrvatsku. Trenutno ne postoji topo karta BiH za Garmine.

Offline leka

• Novi član
  • *
Koji navigator da kupim?
« Odgovori #7 : Lipanj 30, 2007, 04:01:39 poslijepodne »
Dali to znaci da je Garmin (GSPMAP 60CSX)totalno beskorisan u BiH? Ovim mislim na topografiju. Ja u autu (RTS navigacija Volvo ) vec imam Hrvatsku i Sloveniju. Koje su u najnovijem update-u dodate vec postojecim zemljama. Radi se o Navtec kartama.

Offline Admin

• Administrator
  • Novi član
    • http://www.gis.ba
Koji navigator da kupim?
« Odgovori #8 : Srpanj 04, 2007, 09:02:11 prijepodne »
Citirano od: leka
vec imam Hrvatsku i Sloveniju

Leka, interesuje me koje su to karte za auto navigaciju, gdje ste ih kupili i koliko su dobre?

Offline leka

• Novi član
  • *
Koji navigator da kupim?
« Odgovori #9 : Srpanj 06, 2007, 01:03:03 prijepodne »
Karte su Navtec, za ugradjenu navigaciju RTS u Volvo S80. Sastoje se od svih cestovnih karata evropskih zemalja (navigacija od broja do broja kuce) sa informacijama o trenutnim radovima na cestama, kolonama, radarima itd.,plus glavni evropski putevi. Sa najnovijim update-om od ove godine su dodate Hrvatska i Slovenija.Koliko su kvalitetne jos uvijek neznam, jer jos sa njima nisam bio u HR i SLO. Za ostale zapadnoevropske zemlje su jako dobre i detaljne. I najmanji put i dvoriste su prikazani, sa ogromnim brojem POI-a. Sve benzinske stanice,hoteli,pozorista, muzeji itd. Spiker za govorno navodjenje je moguc na pet jezika plus izbor za muski/ zenski glas.Software se sastoji od 5 DVD-ova ili 25 CD-ova, u zavisnosti od charger-a.

Offline emir006

• Novi član
  • *
Koji navigator da kupim?
« Odgovori #10 : Kolovoz 13, 2007, 11:25:51 poslijepodne »
da li radi navigacioni sistem na podrucju tuzlanskog kantona i gdje tacno?

Offline emir006

• Novi član
  • *
Koji navigator da kupim?
« Odgovori #11 : Kolovoz 13, 2007, 11:35:16 poslijepodne »
i jos nesto me interesuje koji je bolji uredjaj GARMIN Nuvi 200, Alps ili Mio OND C510 koji bolje funkcionise na nasem podrucju i za koji je lakse naci update za karte?

Offline Ahmed Vilic

• Novi član
  • *
    • http://www.gauss.ba
Koji navigator da kupim?
« Odgovori #12 : Kolovoz 14, 2007, 03:01:13 poslijepodne »
Navigacioni sistem GPS radi odlično iznad BIH. Sistem nema ograničenja kao što ima mreža mobilne telefonije jer signal dobija direktno sa satelita koji kruže iznad Zemlje. Bosna i Hercegovina ima odličan geografski položaj tako da u svakom trenutku imamo minimalno osam satelita iznad glave.

Koji će te uređaj odabrati zavisi najviše od toga koliko novaca želite da izdvojite za pojedini uređaj, ali treba obratiti pažnju na karte koje se nude uz uređaj.