Autor Tema: podrska  (Posjeta: 12154 )

Offline Almir Karabegovic

• Mlađi član
  • **
  • Lokacija je bitna
    • Gauss - GeoInformacioni Sistemi
podrska
« Odgovori #15 : Lipanj 28, 2007, 09:42:54 prijepodne »
Dobro dosli na GIS forum.
Moram napomenuti da je u toku "velika" akcija za licencirane korisnike WinGIS-a. Bez obzira koju ste verziju imali i dali imate placeno odrzavanje, Gauss nudi po specijalno niskoj cijeni upgrade na MapInfo Professioanal. Pri cemu vam nece biti oduzeta ni postojeca licenca WinGIS-a; jedino sto cete odrzavanje ubuduce imati samo za MapInfo. Kada jednom predjete na MapInfo, mislim da vise nikada necete imati problema sa nedostajucim funkcijama.

Idris Kilimanjaro je odlican software i toplo ga preporucujem za Remote Sensing, ali za standardne GIS potrebe on nije pravljen i ne moze se porediti sa ostalim software-ima.

Offline Besim

• Mlađi član
  • **
podrska
« Odgovori #16 : Lipanj 28, 2007, 11:19:14 prijepodne »
ja imam i wingis i mapinfo i idrisi. arcview ima moj kolega pa sam upoznat i s njim
prije sam puno vise koristio wingis i sto se tice crtanja, mislim da nema jednostavnijeg gisa, ali sto se tice analiza mapinfo je zakon, a sada sam se vec navikao i da crtam u mapinfu
idrisi, je kao sto almir rece samo za daljinsku detekciju i tu je ljut konkurent erdasu i er mapperu
ja takodje toplo preporucujem upgrade sa wingisa na mapinfo. najbolje od svega je sto za minimalnu cijenu vam ostane wingis i jos dobijete moderan profesionalni gis softver
ja mnoge stvari koje svakodnevno koristim u mapinfu nisam mogao naci u arcview, a jos ako prelazite sa verzije 3.1 za vas ce to biti prava revolucija

Offline milan

• Novi član
  • *
podrska
« Odgovori #17 : Lipanj 28, 2007, 06:51:22 poslijepodne »
HVALA NA ODGOVORU KOJI JE VRLO BRZO STIGAO.uVJERIO SAM SE DA MOGU NACI PRAVE ODGOVORE.HVALA ALMIRE I BESIME.sTVARNO NISAM ZNAO ZA UPGRADE NA MAPINFO I TO JE PRAVA STVAR.

Offline MiroMan

• Mlađi član
  • **
podrska
« Odgovori #18 : Lipanj 29, 2007, 12:47:29 poslijepodne »
A ako trebas Remote Sensing u MapInfo, imas MapImagery. To je u stvari ER Mapper za MapInfo. Moze se skinuti sa interneta.

Jedino ne znam kako ce to sada ici sa ovom globalizacijom. ERDAS je napravio podrsku za ArcView za remote sensing, ali je ERDAS u vlasnistvu Leica. A sada je Leica kupila i ER Mapper, cija je tehnologija podrska za MapInfo. I ko zna cije su to jos tehnologije. Almir je u drugoj temi spomenuo da je i AutoDesk kupio 3D Studio Max. Ko zna ko je jos kome vlasnik. Ovo postaje kao u sapunicama, ne zna se ko je kome otac. :-)